Multifokálne okuliare sú vhodnou očnou pomôckou predovšetkým pre vekovú kategóriu nad 40 rokov. Slúžia na celodenné nosenie a umožňujú pohodlné korigovanie videnia do diaľky s plynulým prechodom do blízka pri rozdielnych dioptriách. V súčasnom svete optiky predstavujú multifokále najdokonalejšiu očnú pomôcku, ktorej sa nevyrovnájú žiadne kontaktné šošovky ani operačné zákroky.

Celý proces zhotovenia dobre funkčných a kvalitných multifokálov je náročný na čas a na spoluprácu optika s klientom. Pri tomto type okuliarov je nevyhnutné dbať na každý malý detail, predovšetkým na úplne presnú korekciu očí klienta. Naša optika sa práve osobitne zameriava na celostné zhotovovanie multifokálov. Keďže ide o komplikovanú technológiu, všetky činnosti od výberu, cez objednávky, výrobu, zhotovenie až po samotné centrovanie, vykonávajú naši odborníci. Tým, že sa každému multifokálu od jeho samého začiatku starostlivo venuje vždy iba jeden odborník, eliminujeme tak chybovosť či prípadné kompromisy na finálnom produkte.

Keďže správne vyhotovenie multifokálov si vyžaduje čas, po vyšetrení zrakovej ostrosti klientovi zadarmo zapožičiame adaptačné okuliare. Ak je to potrebné, zrealizujeme dokorigovanie. Následne asistujeme pri výbere vhodného rámu, ktorého rozmery vieme doupravovať podľa zákazníkovej požiadavky, dizajnu či zorného poľa. Vybraný okuliarový rám si klient nasadí a na kamerovom zariadení Visioffice 4D zmeriame všetky parametre potrebné pre navrhnutie kriviek individuálnych multifokálnych šošoviek pre tento konkrétny rám. Takýmto spôsobom vieme pre klienta vyhotoviť okuliare presne na mieru.

Naša práca nekončí samotným vyhotovením multifokálnych okuliarov. Klienta naučíme, ako má túto očnú pomôcku optimálne používať, aby sa cítil komfortne.

Na túto citlivú oblasť sa špecializujeme a vyvíjame maximálne úsilie, aby náš klient dosiahol najvyššie možné videnie a na multifokálne okuliare si čo najskôr zvykol. Komplexné vybavenie našej optiky a kvalifikovanosť personálu sú našou veľkou výhodou.

Produktom, ktorý prioritne odporúčame a s ktorým máme dlhoročné skúsenosti, sú šošovky VARILUX od nášho partnera Essilor.